Популярна японська карткова гра, що використовує колоду «ханафуда». Колода «Hanafuda» (перекладається як «квіткові карти») складається з 48 карт дванадцяти мастей. Кожній масті відповідає певний місяць і рослина - січень / сосна, лютий / слива, березень / сакура і т.д. Карти діляться на чотири типи - прості, стрічки, тварини і яскраві.
Настільна гра «Кой-кой»: квітковий покер
«Кой-кой» - це швидка дуельна гра, в якій гравці складають комбінації з квітів, стрічок, тварин і яскравих карт - і отримують за це переможні очки. На думку Joyа, гра обов'язково сподобається любителям тонких дуелей в східному стилі на кшталт «Окійі» або «Ханамікоджі».
Перед початком партії опоненти вирішують, скільки вони будуть грати раундів (12, 6 або 3), і зазначають стартову кількість очок (100, 50 або 25 очок відповідно). Всі карти замішуються в одну колоду. Гравці отримують по 8 випадкових карт. 8 карт викладається в центрі столу. Першим гравцем - сенсеєм - стає той що роздає, а потім переможець попереднього раунду.
Як грати в Koі-Koі?
Гравці ходять по черзі. Пасувати не можна. Активний гравець:
обирає одну з відкритих карт на столі і розігрує з руки карту тієї ж масті (обидві карти він розміщує в своїй ігровій зоні)
АБО
викладає карту з руки в центр столу.
ПОТІМ активний гравець відкриває верхню карту з колоди. Якщо вона збігається по масті з однією з карт в центрі столу, гравець забирає собі обидві карти. Якщо ні - вона додається до карт в центрі столу.
Буває таке, що карта збігається по масті з трьома картами в центрі столу. Тоді гравець отримує всі чотири карти цієї масті.
Кінець раунду
Як Joy вже сказав вище, гравці збирають комбінації карт «яку» і отримують переможні очки. Зібравши якусь комбінацію, гравець може закінчити раунд і оголосити перемогу («агарі»). Або він може сказати «кой-кой», що означає «продовжуй». Якщо гравець, який сказав «кой-кой», збере нову комбінацію і виграє раунд в результаті - його очки подвоюються. Скільки разів переможець раунду скаже «кой-кой», стільки раз будуть подвоюватися його зароблені очки.
Раунд також завершується, коли у гравців закінчуються карти на руках. В такому випадку оголошується нічия, і ніхто не отримує очок. Коли переможець отримує очки, вони перетікають до нього від опонента.
Комбінації «яку»
тенхо (6 очок). На руці гравця на початку раунду 4 карти однієї масті або 4 пари карт; подвійне тенхо (14 очок). На руці гравця на початку раунду 8 карт двох мастей; касу. 1 очко за 10 простих карт + 1 очко за кожну наступну просту карту; танк. 1 очко за 5 карт з тваринами + 1 очко за кожну наступну карту з твариною; танзаку. 1 очко за 5 карт зі стрічками + 1 очко за кожну наступну карту зі стрічкою; тсукімі (5 монет). Карти «саке» та «луна»; ханамі (5 монет). Карти «саке» та «сакура»; санко (5 монет). 3 яскраві карти; аме шіко (7 монет). 3 яскраві карти + карта «людина під дощем»; шіко (8 монет). 4 яскраві карти; гоку (10 монет). 4 яскраві карти + карта «людина під дощем»; іно-шіко-чоу (5 очок). Кабан, олень і метелик; акатан (5 очок). 3 червоні стрічки; аотан (5 очок). 3 сині стрічки.
Кінець гри
Гра триває до тих пір, поки гравці не відіграють заявлену кількість раундів. Перемагає гравець з більшою кількістю очок. Партія може закінчитися раніше, якщо якийсь гравець втратить всі свої очки. Тоді перемога автоматично присуджується його опонентові.